Добредојдовте во Атлантик

Marcella - македонски бренд за тестенини од 1999 година

Настани

Донаторска акција

Хуманоста е дел од нашата мисија

Заедно помагаме❗️

📣 Со огромно задоволство Ве информираме дека собраните средства од нашта донаторска акција „Заедно помагаме“ денеска официјално ги предадовме во Институтот за белодробни заболувања кај децата – Козле, Скопје.

  • ✅Искрено се надеваме дека оваа наша скромна донација во која продадовме над 30 илјади производи од портфолиото на тестенините Marcella, како и од десетината типови на тестенини произвeдени како приватни марки за најголемите малопродажни ланци во земјата, ќе придонесе барем малку за подобрување на условите за децата кои се лекуваат во оваа болница.
  • 🙏Ви благодариме на сите коишто дадовте свој придонес и учествувавте во нашата донаторска акција.
  • 👉Им благодариме и на раководството на Институтот, медицинскиот директор Јетмир Зибери и економскиот директор Тахир Таири, но и на сите лекари и медицинскиот пресонал кој се грижи за најмалите.

Производство на тестенини и презла.

АТЛАНТИК ДООЕЛ Скопје е приватна компанија основана 1992 година.

  • Во компанијата работат повеќе од 20 вработени со стручна подготовка и сертификат за безбедност на храна.
  • Фабрика на површина од 1000 метри квадратни
  • Компанијата има најсовремени машини за производство и пакување на тестенини.
  • Сопствени погони за производство од околу 1000м2 и истите се сертифицирани со ИСО 22000:2005 и HACCP стандарди.
  • АТЛАНТИК ДОООЕЛ Скопје го произведува брендот MARCELLA кој е распространет во повеќе од 2000 објекти во Македонија.

Покрај својот бренд, АТЛАНТИК ДООЕЛ Скопје произведува артикли под приватни марки за најголемите Хард дисконти и поголемите ланци на маркети во Македонија. Најновата инвестиција на компанијата е отварање на нов погон за производство на пелети. АТЛАНТИК ДООЕЛ Скопје е прогласена за Еколошки одговорна фирма.

Зошто Marcella

Зошто да ги изберете нашите тестенини

01

Висококвалитетни тестенини

Направени од природни и докажани состојки на кои можете да им верувате за производот да биде квалитетен.

02

Без адитиви

Без конзерванси,адитиви, и други вештачки додатоци. Природни и домашни.

03

100% домашно производство

Домашно производство на јуфки, тарана, макарони.

Видео

Нашите тестенини

Домашни

Marcella тестенини

Marcella Макарони Rigatoni 400gr

Пакување (парче): 20
Пакет на палета: 40

Код: 1902190000
Рок на употреба: 2 години
Минимална количина за нарачка: 7 палети

Marcella Макарони Penne 400gr

Пакување (парче): 20
Пакет на палета: 40

Код: 1902190000
Рок на употреба: 2 години
Минимална количина за нарачка: 7 палети

Marcella Макарони Fusilli 350gr

Пакување (парче): 20
Пакет на палета: 40

Код: 1902190000
Рок на употреба: 2 години
Минимална количина за нарачка: 7 палети

Marcella Макарони Lisci интегрални 400gr

Пакување (парче): 20
Пакет на палета: 36

Код: 1902190000
Рок на употреба: 2 години
Минимална количина за нарачка: 7 палети

Marcella Макарони Fusilli интегрални 350gr

Пакување (парче): 14
Пакет на палета: 48

Код: 1902190000
Рок на употреба: 2 години
Минимална количина за нарачка: 7 палети

Marcella презла 200gr

Пакување (парче): 60
Пакет на палета: 30

Код: 1905409000
Рок на употреба: 1 година
Минимална количина за нарачка: 7 палети

Marcella јуфки 400gr

Пакување (парче): 14
Пакет на палета: 24

Код: 1902110000
Рок на употреба: 2 години
Минимална количина за нарачка: 7 палети

Marcella јуфки со пченкарно брашно 400gr

Пакување (парче): 14
Пакет на палета: 24

Код: 1902190000
Рок на употреба: 2 години
Минимална количина за нарачка: 7 палети

Marcella тарана со јајца 450гр

Пакување (парче): 40
Пакет на палета: 30

Код: 1902110000
Рок на употреба: 2 години
Минимална количина за нарачка: 7 палети

Marcella гриз 200gr

Пакување (парче): 60
Пакет на палета: 30

Код: 1902190000
Рок на употреба: 1 година
Минимална количина за нарачка: 7 палети

Marcella јуфки со јајца

Qui laudantium consequatur laborum sit qui ad sapiente dila parde sonata raqer a videna mareta paulona marka

Et nobis maiores eius. Voluptatibus ut enim blanditiis atque harum sint. Laborum eos ipsum ipsa odit magni. Incidunt hic ut molestiae aut qui. Est repellat minima eveniet eius et quis magni nihil. Consequatur dolorem quaerat quos qui similique accusamus nostrum rem vero

Marcella презла

Пакување (парче): 1
Пакет на палета: 50

Код: 1905409000
Рок на употреба: 1 година
Минимална количина за нарачка: 7 палети

Marcella палента

Парчиња во пакет: 27
Пакети на палета: 40

Код: 5319991389298

Marcella пченкарно брашно

Парчиња во пакет: 27
Пакети на палета: 40

Код: 5319991389311

Контакт

Контактирајте нè

Локација:

Скупи 20-14-б, Скопје, Северна Македонија

Работно Време:

Понеделник-Петок:
08:00 - 16:00

Телефон:

+389 72 278 005

Loading
Вашата порака е испратена. Ви благодариме!